Ali Koç’un Davetine Aziz Yıldırım’dan Cevap

Süper Lig’in sona ermesiyle Fenerbahçe’de başkanlık için çalışmalara başlandı. Bu hafta yapılacak seçimde başkanlık için Ali Koç ve Aziz Yıldırım yarışıyor.

“ALİ KOÇ, FENERBAHÇE’YE KAÇ PARA HİBE ETTİ”

Sarı lacivertlilerde 20 yıl başkanlık yapan ve tarihe geçen Aziz Yıldırım, dün İzmir gezisinde açıklamalarda bulundu. Yıldızım, “Ali Koç, 100 milyon euro hibe edeceğim demişti, kaç para etti bilen var mı soruyorum? Yok. Her şey gizli, belki hiçbir şey hibe etmedi. Varsa çıksın kamuoyuna söylesin ‘Ben şu kadar hibe ettim, bu kadar daha edeceğim, 150 milyon euro bulacağım’ desin. 150 milyon euro hibe etmezse hukuki olarak ne gerekiyorsa yapacağım. Ali Koç, 12 milyar TL borç olduğunu söylüyor, ben 16-18 milyar TL borç görüyorum. Yani öyle 12’lerde falan değil.” dedi.

TELEVİZYONA DAVET ETTİ

Aziz Yıldırım’ın bu iddialarının ardından Koç, Yıldırım’ı televizyon yayınına davet etti. Koç, açıklasında “Sayın Aziz Yıldırım’ı, şahsıma yönelik iddiaları üzerine yüz yüze bir TV kanalında konuşmaya davet ediyorum. Sayın Aziz Yıldırım’ın gıyabımda söylediği bu iddialarını yüzüme söylemekten çekinmeyeceğinden şüphem yoktur. Aslolanın Fenerbahçe olmasından hareketle değerli camiamızın da bunu hak ettiğine inanıyorum. Kendisinin bu davetimi kabul etmesi halinde, bu adımın Fenerbahçe demokrasisi adına çok kıymetli olacağını hep birlikte göreceğiz.” ifadelerini kullandı.

AZİZ YILDIRIM’DAN YANIT

Aziz Yıldırım, “Ben televizyona falan çıkmam. Ben size anlatacağım. Bunlar basit şeyler. Biz ne yapmalıyız? Nasıl birlik olmalıyız? Biz şampiyon olacağız. Bunlara odaklanmalıyız.” sözleriyle yanıt verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x